Bill Gates zapłacił w 1994 r. za „Codex Leicester ” (Kodeks Leicester) – zbiór notatek i szkiców Leonarda da Vinci tylko 30 mln dolarów. Książka została napisana w XVI wieku przez Leonarda Da Vinci. Da Vinci w swoim manuskrypcie porusza tematy z zakresu astronomii, właściwości wody, skał, skamieniałości i powietrza. Manuskrypt został nazwany „Codex Leicester” ze względu na hrabiego Leicester – Thomasa Coke’a, który nabył rękopis w 1717 roku. Składa się z 36 luźnych kart z licznymi szkicami i rysunkami. Został zapisany w języku włoskim pismem lustrzanym.

Natomiast w 2011 sprzedano za ponad 2 mln dolarów komiks „Action Comics No. 1”, który w oryginalnie ukazał się w 1938 roku i kosztował zaledwie 10 centów. Zostało nie więcej niż 100 egzemplarzy tego numeru, a zapewne tylko kilka w stanie idealnym. „„Action Comics No. 1” to najważniejszy i najcenniejszy komiks w historii przez pierwsze pojawienie się Supermana.

A ile kosztuje wydanie książki w self-publishingu? Ile Ty zapłacisz za wydanie swojego dzieła? Za ile sprzedaż? Ile na tym zarobisz?

Wydanie książki dziś jest proste lecz wymaga planu działania, harmonogramu, pracy zespołowej, determinacji i … oszacowania kosztów.

Jest dostępny w sprzedaży pierwszy na polskim rynku PLANER AUTORA w wersji papierowej w którym możesz zaplanować aż 17 zagadnień wydawniczych tj:

 1. storytelling
 2. mapa celu
 3. idealny czytelnik
 4. streszczenie
 5. motywacja
 6. projekt okładki
 7. wybór formatu i zadruku
 8. zlecenie druku
 9. redakcja / korekta
 10. grafiki i zdjęcia
 11. e-book / audiobook
 12. strona www / sklep online
 13. logistyka i dystrybucja
 14. przedsprzedaż
 15. sprzedaż online
 16. sprzedaż stacjonarna
 17. plan promocji.

Mamy dla Ciebie prezent w postaci KALKULATORA KOSZTÓW WYDANIA KSIĄŻKI. Format Excel’a do pobrania zupełnie za darmo.